GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 10267504
*
nr 1026 7504
Kanna
+ skål, Keramik, längd: 37 cm, höjd: 37 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 20:24:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 19:12:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik skål
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9234 Vinkanna
delvis silvermonterad, England, 1800-talets slut. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
*
Kanna
nr 1026 7504
Kanna
+ skål, Keramik, längd: 37 cm, höjd: 37 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 19:12:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik skål
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22 -
9234 Vinkanna
delvis silvermonterad, England, 1800-talets slut. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39



